Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dom Bankietowy "Królewska" Jabłonna
Autor Wiadomość
OneGirlWho Wysłany: 2009-01-30, 17:17   Dom Bankietowy "Królewska" Jabłonna

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jako autorka wątku na G. postanowiłam przenieść temat na "Babiniec". Skopiowałam podstawowe informację dotyczące sali.

OneGirlWho napisał/a:
Całą kwotę za przyjęcie weselne wpłaca się 2 tygodnie przed weselem. Ostateczną listę gości również podaje się 2 tygodnie przed przyjęciem weselnym.

Dzieci do 4 lat - gratis, od 4 do 10 lat - 50 % ceny, fotograf, kamerzysta, DJ/Orkiestra - 50% ceny.

Szampana na wejście, alkohol, zimne napoje należy załatwić we własnym zakresie.

Pudełka do zapakowania jedzenia, które zostało po przyjęciu weselnym należy załatwić we własnym zakresie.

Moja opinia na temat "Królewskiej" po naszym przyjęciu weselnym:

OneGirlWho napisał/a:
Jesteśmy już po weselu w "Królewskiej" - było bosko :lizak: . Jedzenia było bardzo dużo - nie do zjedzenia, porcje były ogromne, wszystkie potrawy były pyszne, obsługa bardzo sprawna, wystrój sali - miodzio :lizak: - jednym słowem: nic dodać nic ująć. Wszyscy goście zachwycali się salą i pytali jak ją znaleźliśmy :D .

OneGirlWho napisał/a:

Marcia24 napisał/a:
OneGirlWho - bardzo sie ciesze, ze wszystko sie udało :)
ale opowiedz nam coś więcej o dekoracjach, daniach, torcie i w ogole :oops:

Na sali mieliśmy 2 duże bukiety kwiatów - 1 bukiet stał przy wejściu, 2 przy słodkim stole. Na stołach stały kielichy z płaskimi dekoracjami kwiatowymi i pływającymi świeczkami - kształtem przypominały wianuszki. Wszystkie dekoracje były zrobione z eustom + dodatki. Wszystkim gościom bardzo podobały się dekoracje. Dwa bukiety zabraliśmy do domu - kwiaty musiały być bardzo świeże, ponieważ stały w wazonie prawie 2 tygodnie.

Jedzenia było bardzo dużo - na stołach było mnóstwo przystawek - człowiek chciałby wszystkiego spróbować, ale żołądek na to nie pozwalał. Dania serwowane były ogromne, nawet mężczyźni nie byli w stanie zjeść wszystkiego.

Tort był podany po oczepinach - wjechał na salę przy zgaszonym świetle, przy muzyce z "Gwiezdnych Wojen" :] - wyglądało to bosko.

Wszyscy goście byli zachwyceni salą - pytali jak ją znaleźliśmy :] .
Po weselu dużo osób nam mówiło, że jeszcze nie byli na tam pięknym ślubie i weselu i chyba nigdy już nie będą :love: .

Marcia24 napisał/a:
Tak sie jeszcze zastanawiam, na ile przed weselem jechaliście ustalać wszystko z p.Arturem?

1,5 tygodnia przed ślubem pojechaliśmy na salę domówić szczegóły i zapłacić za salę. W czwartek - 2 dni przed ślubem - zawieźliśmy napoje i alkohol. W dniu ślubu pojechaliśmy sprawdzić ułożenie winietek i zawieźliśmy zawieszki na wódkę.

Wklejam kilka zdjęć sali z naszego przyjęcia weselnego.

Lorien Wysłany: 2009-02-03, 21:55   

Ja jako aktywnie udzielajaca sie na G. w tym watku uzupełniam

Marcia24 napisał/a:
To i ja z przyjemnością mogę polecić Królewska - to cudowne magiczne miejsce ze wspaniała obsługa! W ta sobote odbyło sie nasze wesele - Artura moge okreslić słowami "rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda zajmuja mi troche wiecej czasu" - dzięki jego fachowej opiece nad impreza my mogliśmy sie całą noc bawic i rozkoszować tymi pięknymi chwilami. Także przed weselem bylismy pod wrazeniem profesjonalizmu i otwartości - co można zrobic na sali.
Jedzenie było przepyszne, jednak było go tak strasznie dużo, że nawet połowy nie udało nam się spróbować, ale desery i stół wiejski mniam. Na naszym weselu było niecałe 100 osób i sala była w sam raz - zarówno przy stolikach było dużo miejsca, jak i na parkiecie (choc wiadamo, ze przez większosć czasu goście na parkiecie się zmieniali). Wszyscy goście - z nami na przedzie - byli oczarowani sala i obsługa. Panowie co ważne byli zachwyceni, ze to pierwsze wesele, na którym wódka jest zimna
Jeśli chodzi o dekoracje, to niestety nie mam jeszcze zdjeć - na stołach były szklane kule z bukietami z różowej eustomy, na słodkich stołach wielkie bukiety, natomiast w łazienkach wysokie wazony z różowymi liliami, a przed wejściem wielka kompozycja z różowych kwiatów. Mam tylko zdjątko naszego stołu, gdzie widac kawałek dekoracji za nami.

Jeszcze raz wielkie dzięki dla całej obsługi Królewskiej!

Z czasem pojawiły się zdjęcia dekoracji:
dekoracja za nami

jeden ze słodkich stołów (ten mniejszy)

i parkiet z góry - wszyscy się spokojnie mieszcza i zabawa na całego.

No i może komuś się przydadzą noclegi w okolicy:

Marcia24 napisał/a:
Z tego co ja wiem, to noclegi można załatwić w internacie (Hotel Garnizonowy) w Legionowie, który znajduje się całkiem niedaleko od sali - niestety nie wiem, jak wygląda kwestia standardów i cen. Poza tym w Komornicy - kawałek dalej jest hotel Sienkiewicz, gdzie maja sporo pokoi (pod warunkim, ze sami nie mają wesela). W Stanisławowie jest pensjonat Twins Bed&Breakfast, i chyba w samym Legionowie jest jeszcze jeden hotel przy restauracji Prezydencka. Tyle co ja wiem - na początku też myśleliśmy o noclegach, ale potem stanęło na wynajęciu autokaru. Powodzenia

limonka82 Wysłany: 2009-02-23, 22:01   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Jak do nas trafilas?: g.
Bardzo miło czyta się pozytwne i ciepłe opinie o Królewskiej, potwierdza to trafność mojego wyboru :) nie ukrywam, że śledziłam Wasze wpisy na G. i dzięki nim pozyskałam wiele informacji na temat tej urokliwej sali!
cudne zdjęcia! :)

my

:love: :love:

Porządkujemy szafę Filipa

radiowiec_wawa Wysłany: 2009-02-23, 23:46   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Jako czesty bywalec tego lokalu podpisuje sie wszystkimi lapami pod pozytywami :) Krolewska to fajny wybor.

madea Wysłany: 2009-02-25, 12:00   

Forumowy wyjadacz

My też mieliśmy wesele w Królewskiej w zeszłym roku. Polecam w 100%! W razie jakiś pytań proszę o wiadomość na priv. - chętnie sobie powspominam :) i może coś doradzę...

limonka82 Wysłany: 2009-02-25, 16:23   

Dziewczęta :)

dekoracje kwiatowe musiałyście zamawiać same, sala żadnych bukietów/kompozycji nie zapewnia??

zastanawiam się nad skorzystaniem z usług kwiaciarni zlokalizowanych w Jabłonnie/Legionowie, czy któraś z Was korzystała może z ich usług?

my

madea Wysłany: 2009-02-25, 17:25   

Forumowy wyjadacz

limonka82 napisał/a:
Dziewczęta :)

dekoracje kwiatowe musiałyście zamawiać same, sala żadnych bukietów/kompozycji nie zapewnia??

zastanawiam się nad skorzystaniem z usług kwiaciarni zlokalizowanych w Jabłonnie/Legionowie, czy któraś z Was korzystała może z ich usług?

Kwiaty zamawialiśmy we własnym zakresie, ale wiem, że Królewska ma jakąś zaprzyjaźnioną kwiaciarnię... Ale nie korzystaliśmy z niej.

OneGirlWho Wysłany: 2009-02-26, 11:04   

limonka82 napisał/a:

Niestety, ale dekoracje kwiatowe (na stoły i przy słodkim stole) należy załatwić we własnym zakresie.

limonka82 napisał/a:

U nas dekoracje kwiatowe sali robiła kwiaciarnia, w której zamawialiśmy wszystkie dekoracje kwiatowe do ślubu (bukiet ślubny, dekoracja samochodu itp.) i nie była to kwiaciarnia z okolic sali.

Lorien Wysłany: 2009-02-26, 11:29   

Nam także dekoracje robiła florystka, zajmująca sie oprawą kwiatową - oczywiście ze strony sali pełna współpraca.
Pamiętam, ze byłam sie dowiadywać o dekoracje Królewskiej w firmie Alex - tam florystka rzuciła cene w okolicach 2-3 tys. jak dla mnie stanowczo za dużo, jak za sale, której urode trzeba tylko podkreślić.

limonka82 Wysłany: 2009-02-26, 13:19   

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi :)

Oczywiście sala jest na tyle urokliwa, że dekoracje kwiatowe tylko dopełnią jej stylu

zastanawiam się nad liliami (w wazonach) bądź główki kwiatów + pływające świece w kielichach

pomyślałam, że kwiaciarnia zlokalizowana blisko sali zaoszczędzi czasu z dowozem

my

Lorien Wysłany: 2009-02-26, 13:50   

limonka82 napisał/a:
zastanawiam się nad liliami (w wazonach) bądź główki kwiatów + pływające świece w kielichach

my mieliśmy różowe lilie - uwaga na wycięcie środka, żeby nie brudziły i zbyt intensywnie nie pachniały - w wysokich tubach przed wejściem i w łazienkach. A takie główki kwiatów i swiece miała MaryJane - na g. powinny być zdjęcia. My też sie nad tym zastanawialiśmy ale pomysł padł bo nie wymyśliliśmy jak zmieniać te świece, które zgasną :niepewny:

Laura Wysłany: 2009-02-26, 20:46   

Forumowy wyjadacz

Dziewczyny a ile osób miałyście na weselu?

Starszy
Młodszy

Lorien Wysłany: 2009-02-26, 21:01   

równiutko 100 :) na 11 okrągłych stolików

OneGirlWho Wysłany: 2009-02-27, 09:08   

Laura napisał/a:
Dziewczyny a ile osób miałyście na weselu?

83 osoby (+ DJ, fotograf, kamerzysta).

limonka82 Wysłany: 2009-03-12, 15:55   

jesteśmy też na etapie analizowania Menu - chcemy na pewno trochę je zmodyfikować, żeby ostatecznie stworzyć najlepszy ;)
na pewno możecie polecić mi jedzonko i podzielić się opiniami :)
będę wdzięczna za wszystkie odp :)

my

Odpowiedz do tematu