Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
[KOTY]Akcesoria dla zwierząt - hity, kity i mity...
Autor Wiadomość
MarMaja Wysłany: 2008-10-06, 01:00   

Starsza Kobieta

to ja zaczynam:
czy zamykane kuwety dla kotów w ogóle sprawdzają się w praktyce?
Zastanawiam się nad zakupem ale nie wiem czy warto zawracac sobie tym głowę :niepewny:
Będę miała już niedługo 3 koty :zdziwko: więc kusi mnie głównie ten kuwetowy filtr zapachowy... :hyhy:

PLECAK TOPGAL CIUCHY Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

carol Wysłany: 2008-10-06, 06:58   

Starsza Kobieta

MarMaja napisał/a:

u mnie dla dwoch kocic sie sprawdzaly.
Rudas nie byl przyzwyczajony wogle do kuwety z obudowa - nauczylam korzystac, wczoraj zalozylam ponownie drzwiczki - zobaczymy.

Kary Wysłany: 2008-10-06, 07:49   

Starsza Kobieta

carol napisał/a:
MarMaja napisał/a:

u mnie dla dwoch kocic sie sprawdzaly.

A u mnie wcale, bo kota się boi. Zwłaszcza tych drzwiczek - nawet nie chce spróbować wejść do środka :/

Łobuz Maksymalny
Miko

lara Wysłany: 2008-10-06, 09:18   

Forumowy wyjadacz

U nas największym hitem okazały się najprostsze małe futrzane myszki. Ale futrzane koniecznie, sznurkowe już są be.
A kojarzycie takie druciki powleczone plastikiem, którymi spina się kable? Robimy z takiego drucika kółeczko i zabawka gotowa. Młody nosi ten drucik wszędzie ze sobą, wkłada sobie pod łóżka i szafy, a potem wyjmuje. Albo nie wyjmuje jak nie może dosięgnąć. Wtedy siedzi przy takiej szafie i zagląda pod nią aż mu wyciągnę zabawkę.

Absolutnym kitem okazał się ostatni drapak jaki mu kupiłam. Ani razu chyba w niego nie drapnął. Woli stary, którego wolałabym się pozbyć, bo piękny to on nie jest, no ale kot skoro Młody go lubi... No i fotel to drugi jego ulubiony drapak ;)

positive Wysłany: 2008-10-06, 10:59   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: stara historia
Hit dla kota - patyczek z piórkami.
Tylko patyczek mógłby być bardziej wytrzymały (każdy łamał się po krótkim czasie) a piórka lepiej przymocowane.

Tu ekshibicjonistyczny dowód, że bawić się z kotem przy pomocy patyczka można w każdym wieku.

Teraz widzę, że to miniaturka i patyk jest niewidoczny, ale młody trzymał go w prawej ręce, a kot chodził jak zaczarowany.

aguli Wysłany: 2008-10-06, 16:43   

Forumowy wyjadacz

U nas kuweta zabudowana sprawdziła się częściowo. tzn kot z niej korzysta pod warunkiem, ze zdejmiemy drzwiczki. Z drzwiczkami - nie ma mowy.
Ale ponieważ u mojej mamy i u tesciów, mamy dla Mauryca kuwetę zwykłą, to mając porównanie mówię, zabudowana li i jedynie ;)

Twój świat w moim obiektywie

Noa Wysłany: 2008-10-06, 21:29   

Starsza Kobieta
sweet kitty

Moje oba korzystają z zamkniętej kuwety.
STarszy się bał na początku, ale nie miał wyjścia i się przemógł.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
G.B. Shaw

mroowa Wysłany: 2008-10-06, 23:27   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Też rozważam zakup zamkniętej kuwety. I właśnie nie wiem... koty uwielbiają się chować, wchodzić do szafki, pudełek to chyba nie będą się jej bać?
Hit - wspominany patyk z piórkami, oraz kulka z dzwoneczkiem w środku.
Ruchome myszki - całkowicie olewane.

Koty mają sposoby by być tu od zawsze, nawet jeśli dopiero co się pojawiły.
Poruszają się we własnym, osobistym rytmie czasu.
Zachowują się tak, jakby ludzki świat był tym,
w którym akurat przypadkiem się zatrzymały w drodze do czegoś, być może o wiele ciekawszego.

kot Wysłany: 2008-10-07, 08:40   

Starsza Kobieta

U nas też patyczek z piórkiem jest hiciorem nr 1 - te pierwsze były dużo bardziej wytrzymałe, a następne łamały się przy każdym machnięciu :masakra:

Treaz biedne koteczki nie mają zabawek, muszą się we dwóch sami bawić ;)

Gonia
Hania
:police:
Demony Bezsilności: Niewarto, Zatrudno i Zastrasznie

cortunia Wysłany: 2008-10-07, 09:39   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
do's and don'ts

Jak do nas trafilas?: mesydża dostałam
u nas hitem sa futrzane myszki i kulki - ale muszą grzechotać.
no i drapak duży z 2 budkami i drabinkami ;)

kitem jest większość rzeczy jedzeniowych, ale ja mam księżniczkę i księcia jeśli o jedzenie chodzi :)

Cortuniowo

saskiia Wysłany: 2008-10-07, 09:59   

Poważnie uzależniona
harpia2

hit to mysz na sznurku :D
kot dostaje spazmów w trakcie pogoni za nią.

ślimak "jeżdżący" został zamordowany - najpierw odgryzła mu czułki, potem oczy, następnie wybebeszyła mechanizm ze środka (ale najpierw nauczyła się sama sobie naciągać mechanizm tak, żeby ślimak podrygiwał :P ). jak już ślimakowi wyłaził mózg i wnętrzności, był gotów do przytulania.

kit - piłki otoczone tym takim ostrym (w założeniu chyba do ścierania pazurów lub czyszczenia zębów). kot nawet raz pchnął piłkę. i tyle. nuuuda :)

poohatka Wysłany: 2008-10-07, 10:31   

Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
hit - myszka na sznurku. ale największy - nakrętka od plastikowej butelki :lol: gonią za nią jak głupie, noszą sobie w pyszczkach, gonią, zabierają sobie nawzajem. Bawią się odlotowo :D Sprawiliśmy im też "domek" z lidla, z drapakami - na nóżce i na "trapie" - trochę się martwiliśmy, że będą się bać albo co - ale na szczęście świetnie się bawią, jedno wchodzi do środka, drugie na dach i jazzzda :hyhy: No i mniej drapią meble.

Zamkniętą kuwetę kupiliśmy, ale na początku młode były za małe, żeby drzwi sobie popchnąć :| Potem musielśmy dokupić drugą kuwetę, bo sikały po kątach, a głównie po meblach :| Na szczęście patent zdał egzamin - teraz będziemy je uczyć: najpierw pewnie zasłonimy dużą kuwetę, potem dostawimy drugą zamkniętą. I się zobaczy co dalej.

:police: rodzinna pasja

mroowa Wysłany: 2008-10-07, 11:07   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

saskiia napisał/a:
ślimak "jeżdżący" został zamordowany - najpierw odgryzła mu czułki, potem oczy, następnie wybebeszyła mechanizm ze środka (ale najpierw nauczyła się sama sobie naciągać mechanizm tak, żeby ślimak podrygiwał :P ). jak już ślimakowi wyłaził mózg i wnętrzności, był gotów do przytulania.

Masakra :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :masakra:

Koty mają sposoby by być tu od zawsze, nawet jeśli dopiero co się pojawiły.
Poruszają się we własnym, osobistym rytmie czasu.
Zachowują się tak, jakby ludzki świat był tym,
w którym akurat przypadkiem się zatrzymały w drodze do czegoś, być może o wiele ciekawszego.

saskiia Wysłany: 2008-10-07, 12:01   

Poważnie uzależniona
harpia2

mroowa napisał/a:
saskiia napisał/a:

Masakra :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :masakra:

szczególnie ten wyłażący mózg, bo jakiś miły pan włożył do ślimaka taką hmm... watę w kolorze rozwodnionej posoki. :masakra:
ale kotu zabierzesz?????
KOTU???

behemot Wysłany: 2008-10-07, 12:21   

Poważnie uzależniona

U nas hitem są myszki pokryte naturalnym (chyba?) futerkiem. Nie muszą grzechotać (nawet lepiej, żeby tego nie robiły), ważne jednak, żeby były nowe. "Nowe" - czyli mogą mieć góra tydzień. ;) Potem mysz jest stara i jeśli nie została gdzieś wepchnięta (większość myszek-zabawek ginie w tajemniczych okolicznościach i nigdy nie zostaje odnaleziona), to leży i się kurzy. Nie ma szans, żeby koty ją tknęły. Sama nie wiem, ale przypuszczam, że są czymś nasączane, coby koty przyciągać. Taka moja teoria. :)

Inny hit, to wspomniane już przez Was piórka na patyczku. Przy okazji świąt wielkanocnych zakupiłam sporą ilość (sprzedawane w sklepach jako ozdoba stołów itd.). Ale ale - interesujące są tylko piórka białe! Kolorowe pióra nie przyciągają ich uwagi.

Jednakże największa atrakcja, to fiszbiny z biustonoszy! Kiedyś jakiś się pałętał po domu, został z jakiegoś starego stanika (nie pytajcie mnie po co :masakra: ), jedna kota go wyczaiła i się zaczęło! Teraz koty potrafią go aportować godzinami albo same zajmują się wpychaniem ich (odkąd wiem, że lubią poświęciłam jeszcze 2 rzadko noszone biustonosze ;) ) gdzie tylko się da. Czasem dochodzi do wielkiej tragedii, bo jak się je wepchnie pod lodówkę, to łapą się już nie dosięgnie. Wtedy trzeba liczyć na dobre serce domowników...

A&R
blogowo
:police:

Odpowiedz do tematu